Zalety biura księgowego online

Przedsiębiorcy stopniowo odchodzą od tradycyjnych metod prowadzenia księgowości. Rezygnują ze stałej współpracy z księgową zatrudnianą na etat, wymagają sporządzania dokumentacji w formie elektronicznej, dostępu do danych online oraz możliwości załatwienia spraw bez wychodzenia z domu.

Nic więc dziwnego, że księgowość online cieszy się takim zainteresowaniem. Jest to rozwiązanie wykazujące szeroki wachlarz zalet. Co zyskujemy decydując się na współpracę z biurem rachunkowym online?

1. Dostęp do danych i faktur w systemie online – gdziekolwiek jesteśmy możemy sprawdzić każdy dokument, każdą fakturę i każdy raport w swoim smartfonie, o każdej godzinie, gdziekolwiek jesteśmy. Jest to bardzo skuteczne narzędzie kontroli ułatwiające świadome zarządzanie firmą.
2. Niższe koszty współpracy – brak konieczności wynajmowania dużej powierzchni biurowej czy powierzchni do przechowywania dokumentów oraz automatyzacja procesów księgowych, wpływają korzystnie na ceny usług.
3. Możliwość konsultacji i uzyskania porady przez internet – mailowo, za pomocą komunikatora czy video rozmowy. Nie musimy umawiać się na spotkanie z księgową w dogodnej dla niej lokalizacji i w wyznaczonym przez nią czasie.
4. Program do wystawiania faktur, który umożliwia wystawienie dokumentu w kilka sekund, szybko i intuicyjnie.

Badanie sprawozdania finansowego

Jednym z obowiązków wiążących się z prowadzeniem ksiąg rachunkowych jest konieczność sporządzania i składania sprawozdania finansowego, stanowiącego dokument przedstawiający sytuację Czytaj dalej

Spółka jawna księgowość

Czy prowadzenie księgowości spółki jawnej wymaga specjalistycznej wiedzy? Jak prowadzić księgowość spółki jawnej? Spółka jawna należy do grona spółek osobowych. Czytaj dalej

Zalety biura księgowego online
Przewiń do góry