Czym jest nabycie sprawdzające?

Zgodnie z założeniami KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) ma zyskać dodatkowe uprawnienia pozwalające bardziej kontrolować podatników oraz wypełniane przez nich obowiązki podatkowe. Mowa o „nabyciu sprawdzającym”, czylu zakupie towaru lub usługi w celu sprawdzenia czy sprzedawca dokona poprawnej ewidencji transakcji w kasie oraz wyda paragon fiskalny.

Nowe uprawnienie zacznie obowiązywać od stycznia 2022 roku. Będą mogli z niego korzystać pracownicy o funkcjonariusze urzędów skarbowych oraz celno-skarbowych.

Kto może być sprawdzany? Sprawdzanym może być zarówno właściciel podmiotu jak również osoba zatrudniona, czyli pracownik.

Jeżeli kontrola w formie „nabycia sprawdzającego” wykaże nieprawidłowości, sprawa zostanie przekazana do Krajowej Administracji Skarbowej, która podejmie decyzje o podjęciu kolejnych kroków.

Jak prawidłowo określić wartość środka trwałego?

Przedsiębiorcy w prowadzonej przez siebie działalności często korzystają z różnego rodzaju składników majątku. Po spełnieniu określonych przepisów powstaje obowiązek wprowadzenia Czytaj dalej

Środki trwałe

Środki trwałe to te te wszystkie składniki majątku, które spełniają warunki określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czytaj dalej

Czym jest nabycie sprawdzające?
Przewiń do góry